KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061524
nr 1306 1524
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 80x57 cm
Kondition: slitage
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 februari 2020
kl 19:25:15
10/2 19:09:10
Bror Hillgren
Läs mer om Bror Hillgren